Friday, April 22, 2011

ZVIJEZDA POTOPLJENA NA BILINOM POLJU

Piše: E. Škorić
Subota, 16.04.11. 18:21.
Nogometaši Čelika očitali su pravu nogometnu lekciju gostima iz Gradačca. Zvijezda je na Bilinom Polju poražena s visokih 4:1

Čelik u drugom dijelu sezone nastavlja sa dobrim izdanjima, posebno na Bilinom Polju, gdje je nemoćna danas bila gradačačka Zvijezda.

Zeničani su na vodstvo čekali svega tri minute. Kuduzović je izveo korner, a Hadžić glavom sa nekih sedam metara matirao Fejzića. Tri minute kasnije, Adilović je izašao sam pred gostujućeg vratara, ali je šutirao pored gola.

Mogla je Zvijezda do poravnanja u 12. minuti. Nuhanović je ušao iskosa s desne strane, sjajno pucao, ali je Bilobrk lptu izbacio u korner.
U finišu prvog dijela Brković, inače bivši igrač Zvijezde, izvodi korner, a Adilović glavom pogađa za već sigurnu prednost crveno-crnih.

Hadžić je propustio povećati prednost domaćih, no zato nije Semjon Milošević. Stoper Čelika je glavom pogodio nakon prekida, što je danas za goste bilo kobno. Petnaestak minuta prije kraja, Purića je sjajno uposlio Adilović, a ovaj matirao Fejzića za pravi potop momčadi Dragana Jovića.

Poraz je Zvijezdi, koja je zasigurno osigurala opstanak, ublažio napadač Damir Tosunović u 86. minuti. Bude li Čelik nastavio sa ovakvim partijama, onda Želju u finalu Kupa zasigurno čekaju pravi problemi.

Čelik – Zvijezda 4:1
Stadion Bilino polje. Sudija: Zoran Soknić. Strijelci: 1:0 Hadžić (3.), 2:0 Adilović (44.), 3:0 Milošević (66.), 4:0 – Purić (75.), 4:1 Tosunović (86.). Žuti kartoni: Horić, Brković (Čelik)
ČELIK: Bilobrk, Brković, Kuduzović (od 78. Stupar), Horić (od 71. Arnaut), Milošević, Jusić, Purić, Kapetan, Sadilović, Hadžić, Šišić (od 63. Isaković). Trener: Abdulah Ibraković.
ZVIJEZDA: Fejzić, Đelmić (od 89. Jahić), Husić, Nuhanović (od 46. Stokić), Morankić, Ristić, R. Jusić, Nikić (od 65. Tosunović), Hamzić, Mašić, Karadža. Trener: Dragan Jović

SOURCE: sportsport.ba