Wednesday, August 11, 2010

Čelik u premijeri uzeo bodove

Piše: O. Škundrić
Nedjelja, 08.08.10. 22:29

Čelik je na svom Bilinom polju rezultatom 2:1 savladao goste iz Mostara, Zrinjski, te tako pobjedom krenuo u novu sezonu.

Ekipa Čelika počela je utakmicu sa Zrinjskim na način na koji se samo poželjeti može. Već nakon pet minuta igre izabranici novog trenera Zeničana Abdulaha Ibrakovića vodili su sa 1:0. Strijelac vodećeg pogotka bio je Zoran Brković, nakon precizno izvedenog slobodnog udarca. Zeničani su i nakon vodstva nastavili sa ofanzivom na gol Igora Melhera, ali se rezultat do poluvremena više nije mijenjao.

Nastavak je protekao u nešto mirnijoj igri, s tim da su domaći i dalje loptu držali više u svom posjedu, dok su Plemići svoju šansu tražili preko kontranapada. Inače vrlo dobri čuvar mreže Mostaraca Igor Melher napravio je grešku u 67. minuti i poslao loptu u svoju mrežu za 2:0.

Nakon zaostatka od dva gola Zrinjski je odlučnije krenuo ka golu Zeničana, pa je šest minuta prije kraja Ivan lendrić uspio smanjiti na 1:2. Do kraja susreta Plemići nisu mogli napraviti potpuni preokret, te je Čelik došao do pobjede u premijeri pred svojim navijačima ove sezone.