Thursday, May 27, 2010

Travniku pobjeda, Dudić najbolji strijelac lige

Zaslužena pobjeda domaće ekipe u otvorenoj utakmici. Fedja Dudić sa dva postignuta gola došao je do brojke od 16 golova pa je postao najbolji strijelac Premijer lige.
Travnik je došao u vodstvo iz penala u 10. Minuti nakon igranja rukom Moranjkića a siguran je bio Dudić . U 18. minuti Brković prelijepim šutom iz slobodnjaka sa 20 metara poravnava na 1:1. Ipak,da Travnik na poluvrijeme ode sa prednošću pobrinuo se mladi reprezentativac Mujakić koji efektno u 42. Minuti završio odličnu akciju E.Varupe i Pranjkovića.

U drugom dijelu Travnik je bio poptuno dominantnan na terenu pa u 65. Minuti nakon izvrsne asistencije Erića Dudić matira istrčalog Karića za 3:1. Dudić je u 77. Minuti ponovo namjestio loptu na bijelu točku no ovaj put Karić odlično brani njegov udarac. Konačan rezultat postavio je Erić u 88. Minuti kada se najbolje snašao u jednoj gužvi pred Karićevim golom.

TRAVNIK-ZVIJEZDA 4:1

Stadion Pirota . Gledatelja 300.
Sudac : Goran Paradžik (Ljubuški ) 7.
Pomoćnici : Toni Bandić ( Grude ) i Rusmir Bašić (Sarajevo).
Delegat : Radiša Marić ( Bijeljina)

STRIJELCI : 1:0- Dudić (10-11m), 1:1-Brković (18.),2:1-Mujakić (42.),3:1-Dudić 65.),4:1-Erić (88)

TRAVNIK: Nurković 6,5, N.Varupa 6,5 (od 60.-Brkić 6 ), E.Varupa 7 , Ribić 7 , Helvida 7, Badrov –(od 30.-Terzić 6),Šiljak 7 , Dudić 7,5,Ćurić 7,Mujakić 7 (od 62.-Erić 7),Pranjković 7. TRENER: Nedžad Selimović 7 .

ZVIJEZDA: Karić 6,5, Nezić 6,Moranjkić 5,5,Prodanović 6, Brković 6,5,Jusić 5,5,Husić 5,5 (od 46.-B.Delić 6),A.Delić 6,Hamzić 6 ( od 66.-Suljić 5,5),Omeragić 5,5,Đorić 5 (od 46.-Kovačević 5,5).
TRENER: Zoran Ćurguz 6.
ŽUTI KARTONI: Terzić , Moranjkić , Husić .
IGRAČ UTAKMICE: Fedja Dudić .

SOURCE: Sportin.ba